Bize Ulaşın

Hareketli Cephe Platformları

Hareketli Cephe İskeleleri;

Özellikle yüksek katlı binalarda restorasyon, cephe kaplama, mantolama, sıva yapmak, tuğla örmek, boya yapmak, tersane işleri ve birçok işlerde(tank kaynağı…) mükemmel çözümler sunuyor. -Malzeme ve cephede kullanılacak diğer ekipmanlar işçilerle birlikte çıkarılabilir. -Çok hızlı ve kolay kurulabilir. -Çalışanlara daha çok iş güvenliği sağlar. -30 metreye kadar çıkan platform uzunluğuyla geniş cephelerde çok hızlı çalışma imkanı sağlar. -Bakımı oldukça kolaydır. -Mastların monte edildiği şasi çekilebilen römorklu olabileceği gibi dar alanlar için mini şasi de kullanılabilir. -Dikey mastlar üzerinde yukarı ve aşağı hareket edebilen platform bölümü ise yine birbirne monte edilen kanatlardan oluşmaktadır. -Platform mast üzerinde bulunan ve elektrik motoru ile tahrik edilen dişliler vasıtasıyla yukarı ve aşağı hareketi gerçekleştirir.

PLATFORM KANATLARI Platformu oluşturan mastlar ve kanatlar korozyana dayanıklı 70 mikron daldırma galvaniz kaplama yapılmıştır.

MASTLAR (DİREKLER) Mastlar 1.50 m. dayanımı yüksek, daldırma galvavizli kafes modülledir.

ANA MAKİNA VE DİŞLİ SİSTEMİ Dişli sisteminde 4 adet avare dişli bulunur. Avare dişliler sayesinde çalışma esnasında oluşan sarsıntı en aza iner. Senkronize sistemimiz çok sağlam şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca tekli modellerimiz daha sonradan çiftli modele dönüştürülme özelliğine sahiptir. Boyalı kısımlar elektrostatik fırın boya ile boyanmıştır. Hareketli cephe iskelesinin montaj ve demontajı üzerinde bulunan pimler sayesinde kolay ve hızlıdır.

ELEKTRİK PANOLARI Yazılım ekranında arızanın neden kaynaklandığı ekrandan okunur. Arızaya hızlı bir şekilde müdahale edilerek kolayca giderilir. Elektrik panolarında Schneider Telemecanique marka elektrik malzemeleri kullanılmaktadır.

MOTORLAR VE HIZA DUYARLI FREN Hareketli Cephe İskelelerimizde kullanılan motorlar alman malı olan Sew marka motorlardır.

MEKANİK KİLİTLEMELİ FREN Kilitlemeli mekanik fren sistemi çok daha güvenlidir ve kilitlendiğinde aşağı pozisyonda çalışmaz. Yukarı hareket ettirildiğinde tekrar çalıştırılması için içinin açılmasına gerek yoktur.

RÖMORKLU MODEL Diğer parçalar (mast, kanatlar…) aracın kasasına konulabilir. Römork, çekici ile araca bağlanıp kolayca taşıma yapılabilir. Römork ve ön çekici söküldüğünde makinayı daha küçük yerlere sığabilecek şekilde mini şase olarak kullanabiliriz.

TELESKOPİK UZATMA Platforma eklenen teleskopik uzatmalarla bina cephesindeki 2 metrelik girintilere kadar çalışma olanağı sağlanır.

KREMAYER DİŞLİLER Mastlar üzerinde bulunan kramayer dişliler (M=6)dır.

 
Hareketli Cephe İskeleleri
Uygulama Alanları
Binalarda ve inşaat işlerinde
Binalarda cephe kaplama
Binalarda cam montaj işlerinde
Bina ve fabrikalara asma tavan döşeme işlerinde
Binaların boya çalışmalarında
Her türlü çelik konstrüksiyon imalat işlerinde
Gemi imalatlarında, gemi kumlama ve boya işlerinde
 
Avantajları
Klasik iskeleye oranla %40 daha verimlidir.
Zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar.
Nakliye masrafı oldukça azdır.
Hızlı ve kolay kurulur.
İş güvenliği çok yüksektir.
Sağlamdır, bakımı kolaydır
Yüksek tonajla yükselebilir.
200 metre yüksekliğe kadar çıkabilir.
Teleskopik uzatma imkanı vardır.
Değişik platformları mevcuttur.