Bize Ulaşın

Kule Tipi (Kovanlı) İskele Sistemi

Kovanlı Kule Tipi Taşıyıcı İskele sistemleri herhangi bir bağlantı aparatına (kama, pim, fincan vs.) ve dolayısıyla çekiçlemeye hiç gerek kalmadan birbirine şaşırtmalı ve geçmeli olarak en kolay bir biçimde zahmetsizce kurulur. Kule sistemi yapısı itibari ile her 50 cm de bir yatay bağlantı imkanı sağladığı için kurulum esnasında kuruluma yardımcı merdiven kullanılmasına da gerek yoktur.
Kovanlı kule iskele sistemi birbirinden bağımsız kuleler şeklinde kurulmaktadır. Eğer oluşturulan kulelerin kule vinçlerle yer değiştirilmesi gerekiyorsa komple çapraz elemanlar kullanılmalıdır. Eğer yer değiştirilmesi gerekmiyorsa kuleler kendi içerisinde her zaman çapraz elemanlarla
bağlanmak durumunda da değildir, ancak çok yüksek mesafelerde alttan ve üstten belli mesafelere kadar çapraz elemanlar kullanılmalıdır.
Kovanlı kule iskele sistemi zeminde 100×100 cm ve 120×120 cm şeklinde oluşturulur ve max. 12m yüksekliğine kadar istenilen her yüksekliğe uyum sağlar. Ana taşıyıcı olarak eğer, H20 ahşap kiriş kullanılıyorsa 120×120 cm kuleler, eğer 10/10 cm ahşaplar kullanılıyorsa 100×100 cm kuleler tercih edilmelidir.
 
Kovanlı kule iskele sistemi max. 6 adet farklı elemandan oluşmaktadır;
1-Alt ayar mili
2-Alt ve üst kare çerçeve
3-H bitiş çerçevesi
4-H çerçeve
5-Çapraz (Diagonal)
6-Üst ayar mili
 
H bitiş çerçevesi, üst kare çerçevenin kullanılmadığı durumlarda üst ayar millerinin altlarında kullanılır.
Sistemde kullanılan ana dikey borular Ø 48/3mm sanayi borularından, yatay ara parçalar 40x60x2 mm Profilden, çapraz elemanlar Ø 34/2,5 mm sanayi borularından, Ayar milleri Ø 40/4 mm sanayi borularından ve Dört yollu başlık 8 mm sactan üretilmektedir.